„Lanovky se poprvé v letošní sezóně rozjedou v sobotu 15. prosince v 8.30 hodin. K dispozici budou všechny tři – Lipno Express, Promenádní a Střecha. Lyžaři si budou moci zalyžovat na sjezdovkách Jezerní, Spojovací, Dámská a části lišáka Foxe. Otevřen bude i Foxpark se dvěma pojízdnými koberci,“ uvedl ředitel obchodu a marketingu Skiareálu Lipno Jiří Falout s tím, že na sjezdovkách leží kolem padesáti centimetrů technického i přírodního sněhu.

Facebook

Zábavný program pro všechny
V 9 hodin začne bohatý program, který skončí v 16.00 rozsvícením vánočního stromečku. „Tento den si užijí naprosto všichni, kteří na Lipno přijedou. Nejprve lyžařům zdarma namažeme lyže a snowboardy, a to hned u pokladen. Po celý den čeká na děti náš maskot lišák Fox s animacemi, pohádkami a tvořivými dílnami. Při nich budou kreslit obrázky, vyrábět vánoční ozdoby a svíčky,“ přiblížila program zahájení sezóny Eva Černíková ze společnosti Lipensko. Od 10 do 13 proběhne otevřený závod ve slalomu pro veřejnost ve dvou kategoriích do 15 let a od 15 let. Hlavní cenou je pobyt na Lipně pro 4 osoby.

Spanilá jízda
Před polednem pojede po Jezerní sjezdovce spanilá jízda roleb, skútrů, čtyřkolek, techniky horské služby a instruktorů lyžařské školy.  Ve 12.00 dorazí do Foxparku, kde dojde k slavnostnímu zahájení a požehnání lyžařské sezóně a sjezdovkám. Poté si budou moci lidé horskou techniku prohlédnout. Zahájení sezóny ve Skiareálu Lipno doprovodí zábavný program. Chybět nebudou ani pohádky, závody a spanilá jízda roleb, skútrů a instruktorů
„Lyžaři si budou moci také zdarma vyzkoušet výuku lyžařské školy, která bude probíhat ve Foxparku a na Jezerní sjezdovce. Je potřeba si ji rezervovat v lyžařské škole 30 minut předem,“ dodala Černíková.

Lyžování za mimosezónní ceny
Skiareál Lipno bude otevřený od soboty každý den od 8.30 do 16 hodin, zatím bez večerního lyžování. „Lyžuje se za mimosezónní ceny. Navíc s kartou hosta Lipno je vícedenní skipas ještě o 20 % levnější. Například dvoudenní skipas vyjde na 750 korun,“ dodal Falout s tím, že příznivá předpověď počasí slibuje zasněžování dalších sjezdovek. Jako další v pořadí by se mohla otevřít sjezdovka Vyhlídka.

Táňa Pikartová