Čerti na Čertovce
Čerti na Čertovce představují plavby na lodích typu Vodouch. Celodřevěné lodě vplouvají i do známého vodního kanálu Čertovky. Při 30 minutové plavbě vychrlí čerti z břehů na děti a jejich rodiče strašidelné pověsti a příběhy plné ohně. Na Vltavě se potkáte i se samotným Mikulášem, který hodné děti náležitě odmění! Nenechte si ujít Čertovku plnou odlesků čertovských ohňů. Lodě vyplouvají každých 15 min. od 17.00 do 21.00 hod. z podzemního přístaviště Judita (Křižovnické náměstí č. 3, Praha 1).

Facebook

Čerti na palubě
Plavba na Salonní rychlolodi Nepomuk – nejstarší osobní lodi v Praze. Salonní rychloloď Nepomuk vypluje poprvé již v 16:00. Plavba na lodi, jejíž dvoutaktní dieselový motor tepe v rytmu lidského srdce, je sama o sobě velkým zážitkem, který bude zejména pro děti umocněn přítomností Mikuláše a čertů na palubě.
Muzeum Karlova mostu bude po dobu akce otevřeno pro návštěvníky za symbolických 20 Kč. Přijďte navštívit výstavu První pražský vánoční stromeček. V letošní expozici se můžete těšit nejen na známý slaměný a rybí betlém v nadživotní velikosti, ale i na mnohé další betlémy a historické ozdoby. Dozvíte se také, jak to bylo s prvním vánočním stromečkem v Praze.

Redakce FFN a Pražské Benátky