A proč před Vánoci? Právě o Vánocích se u Werichů setkávalo nejvíce přátel a neustále přicházely další a další návštěvy. Kvelb na skladování potravin praskal ve švech a v kuchyni na plotně se pořád něco dobrého vařilo. Minulý prosinec jsme pro vás otevřeli rozšířenou expozici pod názvem „Jak to bylo u Werichů!“ a letos vás necháme ochutnat ve stylu „Co se u Werichů vařilo!“.

Facebook

Publikace, kterou ve Werichově vile pokřtil Roman Vaněk z Pražského kulinářského institutu, je stejně tak neobyčejná, jako její ústřední postava Jan Werich.

Najdete v ní dvacet receptů oblíbených Janových pokrmů, které pro tohoto velkého milovníka dobrého jídla připravovala rodinná přítelkyně a hospodyně paní Eva Tůmová, a to ve spojení s dvaceti unikátními fotografiemi Pavla Váchy, které vznikly převážně ve Werichově vile na Kampě v letech 1968 až 1974.

„Máme ve Werichově vile opravdu velké štěstí, že jsme díky přátelství s Evou Tůmovou a Pavlem Váchou mohli propojit práci a vzpomínky těchto dvou Werichových blízkých přátel a nakouknout pro vás doslova pod Werichovic pokličku.“ říká mluvčí Werichovy vily, Jana Ripplová.

Limitovaná edice v dárkovém balení, kterou jsme připravili pro opravdové fajnšmekry, obsahuje originální fotografii s podpisem Pavla Váchy, magnetický otvírák a mašlovačku a bude k dispozici exkluzivně pouze ve Werichově vile.

Známé osobnosti o Janu Werichovi
Je to úžasný pocit usednout ke stolu s legendárním Janem Werichem a společně přivonět a ochutnat pokrmy, které miloval. Nyní je můžete uvařit i vy, přátelé! 
Roman Vaněk, Pražský kulinářský institut

Recepty, které byly prověřeny tím nejmlsnějším jazýčkem. Delikatesy, které se vařily v kuchyni velkého bohéma, milovníka dobrého jídla a pití.
Iveta Fabešová, IF Café

Když měl později Jan Werich poměrně přísnou dietu a někdo mu u stolu nabídnul něco nezdravého, paní Zdenička odvětila: „Manžel děkuje. Manžel nebude!! A Jan na to: „Vidíte, já mám na všechno svoje lidi.“ Krásné knihy o jídle miloval!
Yvetta Simonová

Werichova vášeň pro vše chutné a krásné se zhmotnila v tomto jedinečném počinu, který, stejně jako Nadace Jana a Medy Mládkových, nabízí lidskost a umění v různých podobách.
Jiří Pospíšil

Táňa Pikartová