Kde se vzalo jméno Salabka
Trojský pozemek s vinicí má jméno po Janu Kašparu Salabovi, který ji v roce 1769 založil. Vinou révu dnes pěstují na jihozápadním svahu mezi Trojou a Bohnicemi, což je jedinečné umístění v kombinaci s podložím, které tvoří ideální podmínky pro její růst.

Facebook

Oblast Salabka byla v roce 1982 zapsána jako přírodní chráněné území
Na modernizaci vinařství Salabka měl výjimečný vliv známý český šlechtitel nových odrůd vinné révy, rodák z Lednice na Břeclavsku profesor Vilém Kraus, Především doporučil zachování starého klonu Ryzlinku rýnského na salabské vinici. Později tady vysázeli ještě odrůdy révy Rulandské modré, Müller Thurgau a Scheurebe, později také Pinot Blanc, Hibernal, Neronet a Tintet. 
Na vinici je zasazeno také deset tisíc sazenic vinné révy dovezených z Francie z oblasti Burgundska, stejně jako za časů císaře Karla IV. Převážně je to Pinot Noir, Müller Thurgau a Scheurebe, později také Pinot Blanc, Hibernal, Neronet.
Usedlost má všechno, co si jen přát, moderní vinařství, architektonicky jedinečně členěnou restauraci s terasou a také první pražskou palírnou. Apartmány jsou ve stylu francouzských viničních domů a pojmenované po vůních: Cassis, Levandule a Rozmarýn, a také po révě: Rulanda, Rosé a Ryzlink.

Nejnovější historie se píše od roku 2014
Usedlost  má opravdu výjimečnou atmosféru. Jsme v přírodě, a proto při rekonstrukci usedlosti, ať už šlo o restauraci, vinařství nebo penzion, právě příroda měla hlavní slovo. Architekti ji ctili na každém kroku. Přírodní materiály, masivní dřevo, přírodní kámen, poctivá kovářská práce, výjimečný profesionální servis a skvělá neméně profesionální kuchyně tady souzní s prostředím historické Troje, s vinicí a přírodou.
Ať už si pochutnáváte na skvělém obědě nebo večeři nebo jen tak na kávě s dortíkem nebo na vínku, chtě nechtě se musíte s potěšením dívat na výjimečnou scenérii vinařství.

Vinice Salabka Troja dává výtečná vína
To potvrdí každý, kdo jednou ochutnal. Réva vinná se tady nejen pěstuje, ale po ručním sběru hroznů i zpracovává. A to už je práce Tomáše Osičky, vinaře z jižní Moravy. Prý mu řekl kamarád, aby to zkusil, tak to zkusil a už tady rád  s chutí vyrábí víno hezkých pár let.
Vinařství Salabka má za sebou další úspěšný rok. Počasí tentokrát hroznům opravdu přálo a podle odborného úsudku Tomáše Osičky je to povedený ročník. Hrozny byly plné slunce a v nejlepší kondici, a zájem o zdejší vinobraní však nepřilákal pouze lidi z okolí, ale také studenty vinařství ze Španělska a Itálie, kteří přijeli pomoct při letošním vinobraní. Mohli tady také ochutnat burčák, který v jejich domovských zemích nemá takový věhlas jako u nás.
Milovníci vína se mohou zúčastnit i zážitkových degustací přímo na vinici Salabka, každý měsíc se tady konají degustace vín z produkce vinařství, kdy se ochutnávají nová vína, která teprve budou do sortimentu zařazena, tak i vína, která jsou už aktuálně v menu.

Kuchyně nabízí až překvapující kombinace
Bez přehánění a chuti po originalitě musím říct, že jídlo je skutečně noblesní a výjimečné hrou barev, chutí, vůní i textur. Takovou kombinaci vnímají všechny smysly a to je právě ta jedinečnost, která na Salabce čeká milovníky dobrého, kvalitního jídla.
Tradiční recepty, moderní pojetí, čerstvé a kvalitní suroviny, to jsou samozřejmosti  zdejší kuchyně. Ať už ochutnáte kterýkoliv z pokrmů připravených týmem šéfkuchaře Petra Kunce, který po svém dlouholetém působení v nejlepších restauracích v Anglii, připravil pro restauraci Salabka zcela nový koncept, oceníte nápaditost sestavených jídel, souznění i kontrast použitých ingrediencí i styl s jakým tady pokrm servírují. A když si k jídlu dáte ještě sklenku některého z oceňovaných vín z hroznů révy ze zdejšího vinohradu, pak si dopřejete nevšední zážitek.

Respektujeme minulost. Hledíme do budoucnosti
„Žijeme současností, v pražské Troji, obklopeni vinnou révou, s vibrující metropolí na dosah ruky. Současná doba určuje směr našeho menu. Stejně tak produkty získané od lokálních producentů. Největší inspirací však zůstává naše krásná vinice a kouzelné prostředí, kterého jsme součástí. Středobod veškerého dění, múza, energie, kterou předáváme dál hostům v restauraci Salabka,“ www.salabka.cz.

Obědové menu od úterý do pátku, 12 až 14h
Předkrm:

hovězí jazyk, pečená a nakládaná řepa, kapary, sušený žloutek
krémová bylinková majonéza, jablkovo-křenová espuma, hovězí jus
houbový krém,restované a nakládané houby, pálený pórek, kaštany
růžičková kapusta, lichořeřišnicový olej

Hlavní chod
ryba dne, pečený celer, drobenka z hnědého másla, lanýž, celerové pyré s chardonnay octem, jablko Granny Smith, celerová remuláda s hořčicí
gel z divokého jablka, kuřecí jus s husími játry
jelen, černý kořen, pastinákové pyré s whisky, nakládaná dýně
ostružinový gel, lískové ořechy, jus s jalovcem a zázvorem
bramborové rizoto, žampiónový krém, barevný květák
brokolice, sous vide vejce, brynzová espuma, pórek, lanýž

Dezert
čokoládový tart, kaštanový krém, tonka fazole, kandovaná pomerančová kůra, portské želé, medové vlašské ořechy, feuilletine s karamelovou čokoládou, jogurtová zmrzlina
selekce domácích zmrzlin a sorbetů

Vánoční party menu
sklenička sektu Salabka na uvítanou
amuse bouche

Předkrm
husí crème brûlée
film z muškátu moravského, višňový gel, nakládaná mrkev, pistácie,
fíková marmeláda, brioška
dýňový krém zázvor, kokosové mléko, domácí lardo, dýňové semínka, růžičková kapusta

Hlavní chod
sladkovodní ryba dle denní nabídky
pastinákové pyré, hroznové víno, jablko Granny Smith, fenykl,
řepové consommé, krupicová espuma
srnčí krk, houbový duxelle, špenát, hrozinky, bylinkové válečky, rakytníkový gel, žampiony, perníková drobenka, šípková omáčka
vegetariánský chod dle denní nabídky

Dezert
eton mess
meringue, brusinkový kompot, aristocrat espuma, pekanové ořechy,
růžová smetana, punčová zmrzlina
selekce domácích zmrzlin a sorbetů
výběr českých farmářských sýrů
řapíkatý celer, hroznové víno, vlašské ořechy, džem, pečivo
petit fours & káva

Dětské menu
Předkrm
domácí vývar, maso, nudle, kořenová zelenina, petržel

Hlavní chody
ryba dle denní nabídky, bramborová kaše,
salát little gem, citron
smažené kuřecí řízečky, bramborová kaše,
okurkový salát, citron
domácí spaghetti, rajčatová omáčka, bazalka,
grana padano

Dezerty
krupicová kaše, karamelizovaný banán, lesní ovoce, čokoládová zemina, prach z bílé čokolády,
levandulový gel, jahodová espuma
selekce domácích zmrzlin a sorbetů

Táňa Pikartová

www.salabka.cz

 

Fotogalerie k článku