Letos jejich dobrovolnická pomoc opět zamířila do sousedství obou pivovarů – Staropramen a Ostravar – a nově také do Bratislavy.

Facebook

Lokality v Praze 5
Centrum výcviku psů pro postižené Helppes, Stanice přírodovědců nebo Komunitní centrum Prádelna. To jsou tři lokality Prahy 5, domovské městské části pivovaru Staropramen, které po tři dny nahradily kancelářské či výrobní prostory více než stovce zaměstnanců Smíchovského pivovaru. 
„Centru výcviku psů pro postižené Helppes pomáháme už osm let. Letos jsme se věnovali budování okrasné zahrady, natírání výběhu pro vodícího mini koně a úpravě kotců pro budoucí asistenční psy,” vysvětluje Edita Šilhánová, ředitelka právního oddělení a firemních záležitostí společnosti Pivovary Staropramen. Ve Stanici přírodovědců se pak návštěvníci mohou těšit na obnovené lavičky a herní prvky, upravenou zeleň a opravené výběhy pro zvířata. Senioři v Komunitním centru Prádelna zase určitě uvítají novou kuchyňku, upravený počítačový koutek, výmalbu tělocvičny a zkrášlenou zahradu.
„Letošní ročník dobrovolnického projektu s názvem Dny, kdy pomáháme aneb Community Days znovu ukázal, že má tato aktivita smysl. Těší mě, že se do něj naši zaměstnanci pravidelně zapojují a že se nám daří dlouhodobě spolupracovat s neziskovými organizacemi v našem okolí. Kromě výše zmíněných je to i tréninková kavárna organizace Borůvka, která již druhým rokem zajistila občerstvení pro naše zaměstnance,” říká Edita Šilhánová a dodává: „Projekt se navíc dvakrát po sobě umístil na medailových pozicích v rámci hodnocení TOP odpovědná firma v kategorii Nejangažovanější zaměstnanci.“

Pivovar Ostravar
Zdejší zaměstnanci se do dobrovolnické akce zapojují od roku 2009. I letos se na padesát ostravských pivovarníků v září vydalo upravit okolí pivovaru. Pracovali v Sadech Milady Horákové a parku v ulici Železárenská. Letos je již podruhé podpořily tři desítky zaměstnanců úřadu městské části Moravská Ostrava a Přívoz. To pro slovenskou pobočku společnosti byly letošní Dny, kdy pomáháme aneb Community Days úplnou novinkou. Její zaměstnanci se vydali upravit část Park v Haburské ulici.

Projekt Dny, kdy pomáháme aneb Community Days
Cílem projektu Dny, kdy pomáháme aneb Community Days je přispět činností zaměstnanců společnosti Pivovary Staropramen ke zvelebení míst v okolí pivovarů Staropramen a Ostravar. Projekt má za sebou již 12 ročníků a přes 11.000 odpracovaných dobrovolnických hodin. Letošní ročník proběhnul celkem ve třech městech a zapojilo se do něj 200 dobrovolníků. Letošním partnerem pražské části projektu je společnost EKO-KOM, která dobrovolníkům zdarma zapůjčila nářadí a koše na tříděný odpad.

Centrum výcviku psů pro postižené Helppes
Helppes je jediná profesionální nezisková organizace svého druhu v České republice, která je registrovaným poskytovatelem sociálních služeb. Pomáhá osobám s nejrůznějšími druhy handicapů na jejich cestě k integraci, soběstačnosti a samostatnosti prostřednictvím speciálně vycvičených psů. Poskytuje zcela komplexní soubor souvisejících služeb – od zaškolení žadatele o speciálně vycvičeného psa, přes jeho výuku a proškolení, předání psa a secvičení se psem, až po následný servis po celou dobu aktivní služby psa.

Stanice přírodovědců DDM hlavního města Prahy
Stanice přírodovědců v roce 2014 oslavila kulaté výročí 60 let od svého založení. Za úctyhodnou dobu svého trvání se stal celý areál nejen domovem desítek druhů živočichů, ale především cílem cest všech milovníků přírody. Pro zájmové vzdělávání a pořádání volnočasových aktivit je využíváno zázemí kluboven vybavených i pro specializovanou výuku (laboratoř biologie, laboratoře chemie, chovatelství se savci a ptáky, teraristika, akvaristika aj.) či skleníky s bohatou expozicí rostlin, tropických terarijních a akvarijních živočichů. Návštěvníkům je k dispozici venkovní areál s voliérami a výběhy (klokani, lama, emu, poníci, prasátka aj.) i tematicky členěnou zahradou (bylinková zahrádka, alpínská zahrada, produkční políčko aj.).

Komunitní centrum Prádelna
KC Prádelna představuje funkční komunitní, vzdělávací, ale zároveň kulturní, společenské a umělecké centrum. Veškeré aktivity komunitního centra slouží především k propojení a podpoře místní komunity. Pro seniory zde probíhají počítačové kurzy, iKavárna, herna stolního tenisu, výtvarné workshopy, klub stolních her apod. Zázemí pro svoji činnost zde nalezl Klub SENzačních SENiorů, Klub seniorů Pegas a seniorský taneční soubor Marietta. Dětem a mládeži centrum nabízí různé hudební a taneční projekty, audio/video dílny, fotografické a poznávací výlety, různé formy doučování, výtvarné dílny atd. Pro nejširší veřejnost jsou připraveny pravidelné výstavy v Galerii Prádelna a jejich vernisáže, cestovatelské a fotografické večery, koncerty, divadelní představení, semináře a přednášky apod.

Redakce FFN