Otevřeno bude i Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži a v provozu bude i Vinobus. V rámci pátečního a sobotního programu Znojemského historického vinobraní, které se letos koná v termínu od 14. do 16. září, patří scéna u rotundy sv. Kateřiny vinařům VOC Znojmo. Na největší vinařské scéně největšího vinobraní u nás tu budou vinaři nabízet devět desítek svých vín. „Vína, která prošla srpnovou hodnotící komisí, budou moci ochutnat poprvé právě návštěvníci vinobraní,“ připomíná předseda VOC Znojmo František Koudela.

Facebook

Ochutnávka vín VOC Znojmo u rotundy sv. Kateřiny probíhá formou pochůzkové degustace. V pátek 14. září bude možné degustovat od 14:00 do 20:00, v sobotu 15. září bude probíhat degustace od 12:00 do 20:00, k poslechu a dobré náladě bude hrát cimbálová muzika Jožky Šmukaře. „Také letos máme pro návštěvníky na naší scéně připravenou soutěž o ceny. Vyhrát mohou poukazy na květnový Festival vína VOC Znojmo a na Vinobus,“ doplňuje Koudela.

S víny VOC Znojmo je spojena další scéna vinobraní – poznávání Vína všemi smysly v klidném prostředí znojemského hradu. „O poznávání vína bez vína, jak této scéně pracovně říkáme, je rok od roku větší zájem, a tak nově bude návštěvníkům zpřístupněna v pátek i v sobotu. Kdo se stane Znalcem znojemských vín, si za odměnu odnese degustační vzorek vín VOC Znojmo zdarma,“ dodává Koudela. Víno všemi smysly je totiž zaměřeno na tři odrůdy – Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené.

O vinobraní nemůže chybět ani Vinobus VOC Znojmo. Vinobus pojede klasicky jako v jiných dnech – pouze s tou změnou, že zastávku na Masarykově náměstí nahradí zastávka u Městského divadla. Kdo si bude chtít odpočinout od rušného centra, může se vydat na vyhlídkovou jízdu s průvodcem nebo na výlet do přírody.  

Během Znojemského historického vinobraní je možné navštívit také Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži na Kollárově ulici, kde je možné degustovat vína ze speciálního vinného baru či kochat se se sklenkou v ruce výhledem na krásy města Znojma.

Táňa Pikartová

www.znojemskevinobrani.cz