Pod menu se tentokrát podepsal Patrik Bečvář, šéfkuchař Francouzské restaurace Art Nouveau v Obecním domě, který mimo jiné letos s národním týmem českých kuchařů vyhrál nejprestižnější kuchařskou soutěž v Singapuru. Inspirací k novému menu mu byla francouzská kuchyně a okouzlující město Saint-Tropez.

Facebook

V letním Chef Menu najdete jak prvky mediteránní kuchyně, tak tradiční francouzské ingredience jako provoněné koření či chuťově výrazné sýry. K středomořskému létu patří mořské plody, a ty v novém Chef menu také nechybí. Důkazem je jemná krémová polévka Krevetový Bisquet z krevet a zeleniny, odlehčená rajčatovým concassé.

Francii si zamilujete také pro její sýry, pro mnoho jejich sýrů. Tím nejoblíbenějším je však sýr Comté, který se vyrábí z mléka montbéliardských krav. Ty dávají sýru v létě výtečnou ovocnou chuť. Tento sýr také najdete v novince z Chef Menu v Bagetě Flank steak & Comté, obsahující jemné plátky hovězího masa zapečené sýrem Comté, doplněné rukolou a karamelizovanou cibulkou. O pikantní tečku chuťových vjemů se pak postará dijonská hořčice a křupavé okurčičky Cornichons. Další speciální bagetou z letního menu je Bageta Krůta Provençale, provoněná provensálským kořením.  Najdete v ní krůtí maso připravené metodou sous-vide, tedy pomalého vaření ve vakuu, směs provensálského koření s rozmarýnem, tymiánem nebo bazalkou. Chuť bagety doladí ještě svěží okurkový dip, polosušená rajčata a salát little gem.

Chef Menu by samozřejmě nebylo kompletní bez nabídky Fit Calories. V tomto případě ji zastupuje Kozí sýr s jablky v dýňovém chlebu, kde si rozpečený sýr dává letní dostaveníčko s medovými ořechy, bru­sinkovým dresinkem a rukolou. Spojení těchto ingrediencí se nedá odolat a navíc se u její konzumace budete cítit přímo francouzsky, protože Francouzi sýry prostě milují. A pokud „koza“ není pro vás to pravé, dejte si Krevety s olivovou tapenádou. Krevetový koktejl, tapenáda z oliv a sušených rajčat je společně s baby špenátem a čerstvými rajčat ukrytá mezi dvěma plátky olivového chleba.

Za letním menu stojí šéfkuchař Patrik Bečvář, jeden z nejtalentovanějších kuchařů u nás. A protože je aktuálně šéfkuchařem vyhlášené francouzské restaurace v Praze, Art Nouveau v Obecním domě, recepty nového Chef Menu z této oblasti byly pro něho jasnou volbou. Navíc tuto kuchyni miluje a obdivuje zároveň.

Redakce FFN