„Nejedna maminka či babička v létě hledá inspiraci na lehký a zdravý letní oběd, proto přinášíme tip na těstoviny, při jejichž vaření jsme použili naši Kysanou smetanu z Valašska a také Čerstvé mléko z Valašska,“ říká ing. Radka Benešová, marketing manager Mlékárny Valašské Meziříčí. „Po lehkém obědě jsme pro děti připravili také sladké mlsání v podobě letního koláče,“ dodává Radka Benešová.

Facebook

Letní oběd těstoviny se špenátem
Suroviny: 1/2 hrnku čerstvého mléka z Mlékárny Valašské Meziříčí (případně můžeme použít jiné), 1 ks kysaná smetana z Mlékárny Valašské Meziříčí, 1 balení listového špenátu, 1 balení těstovin, 1 ks cibule, 4 stroužky česneku, 1 špetka mletého pepře, 2 lžíce kukuřičného škrobu na zahuštění, 2 lžíce olej, 1 špetka soli, 150 g strouhaného sýru

Postup přípravy:
Nejprve si na oleji zpěníme cibuli, kterou jsme nasekali na velmi jemné kousky. Přidáme rozmačkaný česnek, špenát, podlijeme troškou vody a necháme dusit do měkka. Jakmile máme špenát měkký, můžeme zahustit připravenou jíšku z čerstvého mléka z Valašska, kysané smetany z Valašska a kukuřičného škrobu. Do hotového špenátu vmícháme uvařené těstoviny, dochutíme solí, případně pepřem. Na talíři ještě posypeme strouhaným sýrem.

Letní koláč
Suroviny: 500 ml kefírové mléko,  nízkotučné z Mlékárny Valašské Meziříčí, 2 ks vejce, 1 vanivý cukr, 125g změklého másla, 1 lžíce prášku do pečiva, 300g polohrubé mouky, 140g cukru moučka, 300g borůvek, nebo malin, tuk na vymazání plechu a hrubá mouka na vysypání

Postup přípravy:
Rozpuštěné máslo si s oběma cukry vyšleháme do pěny. Poté přidáme vejce a šleháme do doby, než nám vznikne světlý hladký krém. Do vzniklé hmoty vmícháme mouku, kterou jsme si předtím smíchali s práškem do pečiva. Nakonec přilijeme kefírové mléko nízkotučné z Mlékárny Valašské Meziříčí. Do takto vzniklého těsta opatrně vmícháme polovinu borůvek či jiného ovoce. Směs nalijeme do dortové formy, kterou jsme vymazali máslem a vysypali hrubou moukou. Na povrch dortu nasypeme druhou polovinu borůvek (ovoce) a dáme péct do vyhřáté trouby na 160 °C. Koláč pečeme 50 až 60 minut.

Redakce FFN a Mlékárna Valašské Meziříčí

 

Fotogalerie k článku