„Na návštěvníky čeká neopakovatelný západ slunce, nebo možnost prožít noční romantickou procházku v korunách stromů. Noční návštěvu si zcela jistě užijí jak páry, tak i rodiny s dětmi. Děti mohou samozřejmě využívat všechny atrakce, které Stezka nabízí ve dne. Tobogán je v provozu do 20 hodin, vše je osvětleno a maximálně zabezpečeno,“ uvedl mluvčí Lipna Vojen Smíšek.

Facebook

Loni tyto koncerty, které se konají v čase od 20 do 22 hodin a jsou v ceně vstupného na Stezku, navštívilo zhruba 5500 lidí.  „Stezka je otevřená v noci jen o letních prázdninách a vždy přišlo přes pět set lidí. To považujeme za velký úspěch,“ uvedla ředitelka Stezky korunami stromů Marcela Haladejová. Stezka byla otevřená v roce 2012 a brzy přivítá již dvoumiliontého návštěvníka. „Výběr skupin je rozmanitý. Každá hraje jiným stylem, ale všechny slibují pohodově strávený večer. Návštěvníci si tak poslechnou různé druhy folku, klasickou hudbu, harmoniky nebo irskou muziku,“ dodal Smíšek. Stezka je v rámci úterního programu otevřena až do 23 hodin.

„Hrát na Stezce korunami stromů je vždycky zážitek, jak pro nás, tak (doufáme) i pro lidi, kteří si nás příjdou poslechnout. Na Stezce budeme hrát již počtvrté. Těšíme se na západ slunce, který můžeme sledovat během hraní a na noční atmosféru, kdy se zvuk našich akustických nástrojů nese celým lesem...,“ uvedl s úsměvem Petr Hubík ze skupiny Naked Proffesors, která se představí 21.srpna.

„Na Stezku se vždycky rád vracím. Hraní v takové výšce je zkrátka vždy výjimečná záležitost, a to zejména v době, kdy se Stezka rozsvítí všemi barvami. Pak je ten soulad hudby, světel a přírody dechberoucí,“ Josef Fojta, který se svou kapelou hrající indie folk zahraje 24.července

Redakce FFN