„Ve Žlutých lázních jsme udělali během zimy a jara hodně práce. Investovali jsme do nového mola, které je celé ze dřeva a lidé na něm mohou odpočívat s krásným výhledem na řeku. Renovace se dočkala také terasa u Tančírny, kde vznikla moderní otevřená letní kuchyně s jídlem připravovaným přímo před zraky návštěvníků, a vyladili jsme formu tak, aby si u nás každý odpočinul podle své chuti,“ upřesňuje Libor Votruba, předseda představenstva společnosti Taiko, která je provozovatelem areálu Žluté lázně od roku 2005.

Oblíbené velké letní kino dvakrát týdně
Dvakrát v týdnu mohou letos dorazit fanoušci filmových trháků do areálu Žluté lázně. Plátno na velké travnaté pláži o velikosti 11 x 6 metru nabídne novinky i kultovní české a zahraniční snímky. V úterý to většinou budou filmy novější, v sobotu naopak oblíbené české i zahraniční tituly. Snímky jsou laděné do letní pohody, diváci navíc mohou využít pohodlné podsedáky.  Až do září nebudou chybět například Pelíšky, Podraz, Teorie tygra nebo Vražda v Orient expresu. Z nových snímků pak Strážci Galaxie Vol. 2, Sebevražedný oddíl, Tomb Raider, nebo Naprostí cizinci a mnoho dalších snímků. Podrobný program naleznou zájemci na webu a facebookovém profilu Žlutých lázní.

Projekce začne vždy po setmění, zhruba po 21. hodině
Čekání na film návštěvníkům navíc zpříjemní živá hudba. Hudebníci různých žánrů budou vystupovat od 18. hodin až do začátku filmu. Chybět nebudou po celé léto také doprovodné soutěže. Poprvé bude možné si také zpříjemnit sledování kina objednáním speciálního piknikového filmového menu (popcorn, fresh, zmrzlina).

Nová lodní flotila, paddleboardové trasy s instruktorem a také megaboardy
Milovníci vodních sportů si letos přijdou ve Žlutých lázních na své. V areálu totiž přibyla nová plavidla. K zapůjčení jsou připravené kajaky, šlapadla, motorové čluny a oblíbené paddleboardy. „Na nich může každý zájemce podniknout komentovanou projížďku s instruktorem v různé náročnosti až ke Karlovu mostu,“ upřesňuje Petr Hozák, provozní ředitel Žlutých lázní. Přibyly také megaboardy, ´prkna´ o něco větší než paddleboardy, na kterých se sveze čtyři až osm lidí najednou.

Tělo protáhne také pravidelné cvičení na břehu Vltavy
Připravené jsou lekce jógy, taichi, meditace i klasické posilování. „Vždy ve čtvrtek od 18 hodin mohou zájemci přijít a budeme spolu na čerstvém vzduchu posilovat na travnaté pláži nebo workoutovém hřišti. Proložíme to také během, beachvolejbalem a cyklistikou na přilehlé cyklostezce,“ zve trenér Michal Burian.
Areál Žluté lázně otevře také pravidelné příměstské dětské tábory se školkou, které nabídnou po celé prázdniny v devíti turnusech vyžití pro děti v době, kdy jsou jejich rodiče v práci. Malí návštěvníci si také užijí upravený dětský koutek s novou atrakcí – vodní postelí o velikosti 12 x 4 metru. Čeká je také pravidelné interaktivní divadelní představení souboru Divadla pod kloboukem.
Ve Žlutých lázních stále funguje půjčovna kol a koloběžek, in-line bruslí, longboardů a dalších doplňků. Rozšíření se také dočkalo lehátkové pole se slunečníky. V areálu je možné si zahrát beachvolejbal, nohejbal, pétanque či stolní tenis.

Facebook

Iva Burianová

www.zlutelazne.cz

 

Fotogalerie k článku