„Hlavní sezóna Vinobusu začne v květnu. V dubnu bychom chtěli dát možnost domácím, obyvatelům našeho regionu, aby si i oni vyzkoušeli náš Vinobus a navštívili s námi místa proslulá i méně známá a poznali blíže vinice, na kterých zrají naše nejlepší vína,“ přibližuje myšlenku speciálních jízd Vinobusu František Koudela, předseda VOC Znojmo.

Facebook

Mimořádné jízdy Vinobusem se budou konat o dvou víkendech: 21. – 22. dubna a 28. – 29. dubna. „Vinobus je v první řadě cílem na turisty, kterým chceme ukázat krásy našeho kraje. Máme ale za to, že spoustu kouzelných míst neznají ani místní, a tak bychom je k nim chtěli zavést,“ doplňuje Koudela.

Jízdní řád bude v těchto mimořádných dnech platit jako v sezóně, tj. Vinobus pojede třikrát denně v 10.00, 13.00 a 16.30 hod. „Nastoupit a vystoupit je z organizačních důvodů možné jen na Masarykově náměstí, nejsme totiž schopní garantovat opětovný nástup. Rezervace místa nebude možná, a tak můžeme jen stěží odhadnout, kolik dorazí lidí,“ dodává Koudela. Kdo bude chtít, může na vybraných zastávkách degustovat vína, ty jsou už ale jsou placené.

Táňa Pikartová

www.vinobus.cz