Na Výstavišti v Praze Holešovicích se bude prezentovat 46 zemí světa. Neděle 18. února bude pak zaměřena na rodiny s dětmi. Pro ty kdo plánují cestovat s dětmi do tří let a hledají informace o zajímavých městech a místech po celém světě, která s nimi lze pohodlně navštívit, je určena platforma Baby City Guide.

Letošní partnerskou zemí veletrhu je Slovensko
Toto partnerství není náhodné, naopak bylo vybráno na počest stému výročí Československa a pětadvacetiletému výročí samostatnosti obou republik. Na oslavu tohoto výročí je připraven na neděli 18. února pro československé manželské páry vstup na veletrh zdarma. Bezplatný vstup je připraven také pro pětadvacetileté, jako je i výročí obou republik. Návštěvníci se mohou zapojit do řady soutěží, jako například o zájezd all inclusive pro dvě osoby ve dvoulůžkovém pokoji na 14 nocí do hotelu SunConnect Eftalia Marin aaaa+ od spolčnosti CK Neckermann/ Thomas Cook nebo získat kupóny na slevu na zájezd. V rámci veletržního programu vystoupí i zpěvačka Celeste Buckingham, slovenská ethnobeat skupina Družina a řada významných cestovatelů, jako Petr Horký, Jiří Kolbaba, Pavel Stehlík, Miroslav Stingl a další.

Facebook

„Uvítal som návrh organizátorov veľtrhu HOLIDAY WORLD, aby sa práve Slovensko stalo partnerskou krajinou tohtoročného veľtrhu. Rok 100. výročia vzniku samostatného Československa a 25 rokov intenzívnej a priateľskej spolupráce Slovenskej republiky a Českej republiky ako samostatných nezávislých štátov je ideálnou a vítanou príležitosťou pripomenúť a zdokumentovať vzájomnosť i priateľstvo medzi oboma našimi národmi,“ uvádí Peter Weiss, velvyslanec Slovenska v České republice. „Práve v oblasti cestovného ruchu vidím mimoriadnu možnosť  ukázať jedinečnú a pozitívnu stopu, ktorú zanechala naša spoločná história a jazyková a kultúrna blízkosť a zároveň dvadsaťpäťročné samostatné cesty v mysliach našich občanov. V cestovnom ruchu osciluje história, súčasnosť aj budúcnosť, pretože na vzájomnom poznávaní krajiny, prírody, kultúrno-historických pamiatok a ľudí medzi sebou je založená tak úcta k tradícii ako aj nádej vo vzťahu k časom budúcim,“ dodává Peter Weiss.

V roce 2018 si agentura CzechTourism připomíná sté výročí od založení samostatného Československa
Pro domácí veletrhy cestovního ruchu připravila speciální výstavu fotografií k stému výročí vzniku Československa, představí nové 3D spoty koncipované jako přelety nad památkami České republiky a připraveny budou i prvky virtuální reality. Česká centrála cestovního ruchu je navíc pověřena i zajištěním marketingové podpory pro meziresortní spolupráci na spolčených česko-slovenských oslavách tohoto roku. CzechTourism pro oslavy nadcházejícího roku připravil jednotný kreativní koncept a logo, webovou prezentaci, audio i videospoty, ústřední marketingové téma bude prezentovat i v rámci Českého domu na nacházejících zimních olympijských hrách,“ připomíná Monika Palatková, ředitelka agentury.
„Vzhledem ke skutečnosti, že partnerskou zemí veletrhu je v roce, kdy uběhne 100 let od vzniku Československa a 25 let od jeho rozdělení, právě Slovenská republika, připravili jsme pro vybrané návštěvníky dárek – bezplatně mohou veletrh v neděli navštívit ti, kteří slaví v letošním roce 25. narozeniny (tj. rok narození 1993), česko-slovenské manželské páry (bezplatný vstup mohou využít oba manželé a max. 3 děti) a - navíc v neděli bude umožněn vstup zdarma všem členům Klubu českých turistů, kteří se na pokladně prokážou členským průkazem KČT,“ uvádí Drahomír Medveď, ředitel společnosti Incheba Expo Praha spol. s r.o. „Slovenská republika - partnerská země veletrhu představí v rámci veletrhu kromě vizuální prezentace slovenských zajímavostí i tradiční lidovou hudbu – hru na fujaru, která se nachází v seznamu nehmotného dědictví UNESCO. Návštěvníci slovenského stánku budou moci vyhrát i lákavé pobytové ceny na Slovensku a na své si přijdou i ti, kteří milují slovenskou gastronomii, halušky jim navaří přímo mistr světa ve vaření halušek. V sobotu pak přiveze na pražské Výstaviště v Holešovicích slovenskou zpěvačku americko-švýcarského původu a finalistku druhé řady Česko Slovenské SuperStar Celeste Buckingham – v sobotu odpoledne se mohou všichni těšit na krátký koncert a autogramiádu. V sobotu bude premiérově představená nová kolekce uměleckých šatů s motivy slovenských a českých míst z dílny Marie Zelenej. A představí se i sokolníci z Štiavnických Baní – z první sokolnické základní školy na světě. Patříte-li k soutěživým lidem, zapojte se do soutěží, které jsou pro vás po dobu veletrhu připraveny, vyhrát lze 14ti denní zájezd All Inclusive pro dvě osoby nebo kupóny na slevu na zájezd – www.zajezdyzamilion.cz, V neděli 18.2 bude rovněž výhodné rodinné vstupné za 150 Kč,“ dodává Drahomír Medveď.

Královéhradecký kraj připravil pro návštěvníky veletrhu znalostní kvíz
Pro výherce, kteří zodpoví čtyři otázky, jsou připravena trička, knihy, nástěnné kalendáře, hrníčky, apod. Zasoutěžit si mohou i návštěvníci expozice Středočeské centrály cestovního ruchu. V rámci vystoupení iluzionisty a kouzelníka Pavla Kožíška, kde mohou získat volné vstupenky do Divadla kouzel a nově otevřeného Zrcadlového labyrintu v Líbeznici u Prahy nebo každý den s městem Kutná Hora, kde za správnou odpověď na vědomostní kvíz, získají některou z hodnotných cen. Vyhrát bude možno i vstupenky do Leteckého muzea Metoděje Vlacha u Mladé Boleslavi nebo Muzea amerických historických automobilů v Lužné u Rakovníka, na závěr veletrhu bude ze všech správných odpovědí vylosována také hlavní cena – celodenní rodinná vstupenka do Aquapalace Praha.

Projekt Jižní Čechy seznámí návštěvníky s řadou nových produktů, stejně tak Ústecký kraj
Na návštěvníky čekají pivní stezky mapující v šesti trasách regionální pivovary a minipivovary, zpracované běžecké trasy nebo nabídky pro vyznavače rybářského sportu či myslivosti, navíc pak Milevské maškary a jihočeské masopustní koblihy a pro malé návštěvníky je pak od pátku do neděle připraven program s kejklířem Pupou. Odpovědi na otázky: Víte, který český kraj má čtrnáct křížových cest? že máme v naší zemi horu, kde lze nalézt led i ve žhavém červnu? že Ústí nad Labem se říká město vodopádů a Mostu město dromů?, uhodnete, které české středověké město má nejužší uličku v zemi? že u nás lze nalézt největší chmelové muzeum na světě, kamenné sfingy nebo nejsevernější benátský kostel na světě? – najdou návštěvníci v expozici Ústeckého kraje.

Ve stánku Jihomoravského kraje si mohou poslechnout cimbálovou muziku Strážničan
Také ochutnat lahodná moravská vína z Národního vinařského centra, seznámit se s nabídkou VIDA! science centra (science show Wimshurstova indukční elektřina, hádání přísloví pomocí obrázků, pokusy s těžištěm a rovnováhou) a zasoutěžit si o lákavé ceny. Do dob první republiky budou zájemci přeneseni ve stánku Moravskoslezského kraje, těšit se mohou na unikátní motocykl JAWA 350 OHV z roku 1938, na němž jezdil slavný závodník Antonín Vitvar, vyzkoušet si budou moct také některý z originálních klobouků značky TONAK (a hned se také zvěčnit ve fotokoutku) a po celou dobu veletrhu budou probíhat ochutnávky regionální specialit, jako například Kofoly nebo Štramberských uší, k poslechu bude hrát kapela JAZZLE.

Kraj mého srdce 2017
Pořadatelem ankety určené pro širokou veřejnost, je redakce KAM po Česku ve spolupráci se společností Incheba. Záštitu nad anketou převzala Asociace krajů České republiky. Zástupci vítězných krajů převezmou z rukou pořadatelů ankety křišťálové globy vyrobené sklárnou RÜCKL CRYSTAL Nižbor. Slavnostní akt proběhne 15. 2. 2018 od 14.00 hod., jako součást doprovodného programu prvního dne veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2018.

Česká pohádková akademie
V neděli 18. 2. 2017 proběhne za doprovodu fanfár, Audience u pohádkového krále Václava V., Vydry zvaného, v Praze rozeného; který představí novou pohádkovou potravinu; po vyprávění kapra Jakuba (hlas Václava Vydry), bude následovat čtení a při autogramiádě král návštěvníkům podepíše sběratelské turistické vizitky členů České pohádkové akademie a pohlednice. Dále pak proběhne ve stánku České pohádkové akademie losování výherce horského kola GALAXY – v 6. ročníku Měsíce věží a rozhleden.

Redakce FFN