„Pojede se po Jezerní cyklo- a in-line trase směrem na Frymburk, následně přívozem na Frýdavu a odtud přes Přední Výtoň zpět do Lipna nad Vltavou,“ upozornila na trasu vyjížďky Eva Černíková z pořádající společnosti Lipensko. Start je znovu tak jako v minulých letech u budovy Kapitanátu. Na trase nebudou chybět zastavení u atrakcí společnosti E.ON, takže si každý může vyzkoušet elektrokola, elektroauto Tesla, elektrokoloběžky, nebo vozítka Segway. KOLO-toč je také jedinečnou příležitostí, jak si vyzkoušet floutrejl, jízdu po speciálně upravené trase v lesním terénu. „Od 10, 12. 30, a 15 hodin se budou konat jízdy s instruktorem zdarma.  Sraz je na stejném místě jako u hlavní vyjížďky,“ konstatovala Černíková.
Do cyklistické akce se zapojují i některé místní restaurace, které připravují speciální menu. „KOLO-toč patří mezi nejoblíbenější akce na Lipně. Máme tady ideální prostředí s bikeparkem, floutrejlem, nepřebernými službami, ale také především krásnou přírodou, která v září přímo láká na výlet,“ míní Černíková.

Facebook

KOLO-toč nabídne nejen cyklistům celou řadu výhod a slev. Například kolo v půjčovně vyjde na sto korun na celý den a stejnou částku zaplatí zájemci i za půjčení inline bruslí na tři hodiny. „Děti do patnácti let budou mít zdarma vstup do Aquaworldu v doprovodu dospělé osoby a podobné výhody čekají na naše návštěvníky i při řadě dalších aktivit,“ doplnila Černíková.

 

Redakce FFN