Usedlost má všechno, co si jen přát, moderní vinařství, architektonicky jedinečně členěnou restauraci s terasou a také první pražskou palírnou. Apartmány jsou ve stylu francouzských viničních domů a pojmenované po vůních: Cassis, Levandule a Rozmarýn, a také po révě: Rulanda, Rosé a Ryzlink.

Facebook

Odkud jméno Salabka
Jméno nese trojský pozemek s vinicí po Janu Kašparu Salabovi, který ji v roce 1769 založil.
Novodobá historie vinice Salabka začala v polovině padesátých let minulého století a úplně nejnovější  historie současné podoby vinařství začala před 15 lety. Tehdy známý šlechtitel nových odrůd vinné révy, rodák z Lednice na Břeclavsku profesor Vilém Kraus, měl značný vliv na modernizaci vinařství Salabka. Doporučil zachování starého klonu Ryzlinku Rýnského na salabské vinici. Později tady vysázeli ještě odrůdy révy Rulandské modré, Müller Thurgau a Scheurebe, později také Pinot Blanc, Hibernal, Neronet a Tintet. Na vinici je zasazeno také 10 000 sazenic vinné révy dovezených z Francie z oblasti Burgundska, stejně jako za časů císaře Karla IV. Převážně je to Pinot Noir, Müller Thurgau a Scheurebe, později také Pinot Blanc, Hibernal, Neronet.
Víno pěstují na jihozápadním svahu mezi Trojou a Bohnicemi, což je jedinečné umístění v kombinaci s podložím, které tvoří ideální podmínky pro růst révy.
Oblast Salabka byla v roce 1982 zapsána jako přírodní chráněné území.

Nejnovější historie se píše od roku 2014
Usedlost  má opravdu výjimečnou atmosféru. Jsme v přírodě, a proto při rekonstrukci usedlosti, ať už šlo o restauraci, vinařství nebo penzion, právě příroda měla hlavní slovo. Architekti ji ctili na každém kroku. Přírodní materiály, masivní dřevo, přírodní kámen, poctivá kovářská práce, navíc samozřejmý profesionální servis a kuchyně tady souzní s prostředím historické Troje.
Ať už si pochutnáváte na skvělém obědě nebo večeři nebo jen tak na kávě s dortíkem nebo na vínku, chtě nechtě se musíte dívat na tu překrásnou scenérii vinařství, která je skutečným potěšením.
Vyrovnané řádky vinné révy pěstují na jihozápadním svahu mezi Trojou a Bohnicemi, což je jedinečné umístění, které v kombinaci s podložím, tvoří ideální podmínky růstu révy tím nejlepším způsobem.

Vinice Salabka Troja produkuje výtečná vína
To potvrdí každý, kdo jednou ochutnal. Réva vinná se tady nejen pěstuje, ale po ručním sběru hroznů i zpracovává. A to už je práce Tomáše Osičky, vinaře z jižní Moravy. Prý mu řekl kamarád, aby to zkusil, tak to zkusil a už tady rád  s chutí vyrábí víno hezkých pár let.
Milovníci vína se mohou zúčastnit i zážitkových degustací přímo na vinici Salabka, každý měsíc se tady konají degustace vín z produkce vinařství Salabka, kdy se ochutnávají nová vína, která teprve budou do sortimentu zařazena, tak i vína, která jsou už aktuálně v menu.

Kuchyně nabízí až překvapující kombinace
Bez přehánění a chuti po originalitě musím říct, že jídlo je skutečně noblesní a výjimečné hrou barev, chutí, vůní i textur. Takovou kombinaci vnímají všechny smysly a to je právě ta jedinečnost, která na Salabce čeká milovníky dobrého, kvalitního jídla. Tradiční recepty, moderní pojetí, čerstvé a kvalitní suroviny, to jsou samozřejmosti  zdejší kuchyně. Ať už ochutnáte kterýkoliv z pokrmů připravených týmem šéfkuchaře Petra Kunce, který po svém dlouholetém působení v nejlepších restauracích v Anglii, připravil pro restauraci Salabka zcela nový koncept, oceníte nápaditost sestavených jídel, souznění i kontrast použitých ingrediencí i styl s jakým tady pokrm servírují. A když si k jídlu dáte ještě sklenku některého z oceňovaných vín z hroznů révy ze zdejšího vinohradu, pak si dopřejete nevšední zážitek.

Co chutnat, může inspirovat fotogalerie

Pstruh lososovitý
avokádový krém, meloun cantaloupe, fenykl, kandovaný zázvor, gazpacho
Jeseter
šneci, baby quinoa, okurka, cherry rajčata, fava fazole, hrášek, červená jarní cibulka, kedlubna, verjus espuma, bisque
Bok z divočáka
topinambur, ananas, pastinákové pyré, lanýžový olej, rakytníkový gel, jus
Bramborové rizoto
tuřín, cibulová marmeláda, hrášek, kukuřice, lanýž, medový plást, javorový vinaigrette, pekanové ořechy, lichořeřišnice
Karamelizovaná jablka
listový papír, tvarohový krém, drobenka, mandle, jablkový gel, vanilková sůl, mléčný jablkový karamel, rumová zmrzlina s hrozinkami
Krupicová kaše
karamelizovaný banán, lesní ovoce, čokoládová zemina, prach z bílé čokolády, levandulový gel, jahodová espuma

Táňa Pikartová

www.salabka.cz

 

Fotogalerie k článku