Nově oceněné výrobky:

Facebook

Kremžská hořčice, výrobce: BONECO a.s.
Kremžská hořčice se vyrábí ze směsi semen bílé a hnědé hořčice, obsahuje viditelně hrubě mleté černé slupky a vyšší procento cukru. Hořčice je bez barviv a konzervantů.
Společnost BONECO je potravinářským subjektem zaměřujícím se na výrobu potravin a polotovarů pro potravinářskou výrobu se širokou škálou výrobků, a to zejména: majonéz, omáček, hořčic a lahůdkových salátů.

Škvarková pomazánka EXTRA – COUNTRY, výrobce: Piller s.r.o.
Škvarková pomazánka EXTRA – COUNTRY je vyráběna z českých surovin a je první z řady E free. Škvaření probíhá suchou cestou bez páry a lisování. Rodinná firma funguje již od roku 1888 a v současné době má široký sortiment škvařírenských výrobků jak pro pekaře a cukráře, tak pro širokou veřejnost.

Jelení kýta bez kosti – chlazená, Kýta z divokého prasete bez kosti – chlazená, Srnčí kýta bez kosti – chlazená, výrobce: Ing. Josef Kopačka
Všechny oceněné výrobky jsou připraveny ze zvěře odlovené v ČR. Jelení zvěřina má hrubší pevnou strukturu. Kýta z divokého prasete má velice chutné šťavnaté maso, které je vhodné k různým kulinárním úpravám. Poslední nově oceněný výrobek Srnčí kýta je velice specifický pro svou křehkost a jemnost. Vyznačuje se červenohnědou barvou a svojí specifickou chutí.
Rodinná firma Josefa Kopačky, nacházející se na Šumavě, působí na tuzemském trhu již přes dvacet let. Svojí výrobou si získala odběratele nejen v Česku.

P.S.:Národní značku kvality KLASA uděluje mimořádně kvalitním potravinářským a zemědělským výrobkům ministr zemědělství od roku 2003. Administraci značky provádí Státní zemědělský intervenční fond. Národní značku kvality získává výrobce na tři roky. Logo KLASA slouží spotřebitelům k lepší orientaci na trhu při rozeznání výjimečně kvalitních produktů v porovnání s běžně dostupnými potravinami. V současnosti mohou spotřebitelé nalézt značku KLASA na obalech celkem 993 produktů od 217 českých a moravských výrobců.

Redakce FFN

www.eklasa.cz