Paličák se smyslem pro chuť
Rodilý Skot Gordon Ramsey je důstojník Řádu britského impéria a zároveň držitel patnácti Michellinských hvězd. Je jedním ze tří anglických kuchařů, jež v jednu dobu držel tato tři nejprestižnější kuchařská ocenění najednou. Za své dovednosti je kritiky obdivován a vychvalován, avšak jako člověk sedne málokomu. S pomocí rodiny založil v roce 1998 svou první restauraci v Chelsea, z které postupně vzrostlo impérium nejrůznějších podniků po celém světě. O šest let později odstartoval svou vlastní show, kterou se nechala inspirovat i česká verze Ramsayho – Zdeněk Pohlreich, který mu dokonce propůjčil hlas v jednom z dílů seriálu The Simpsons. 

Facebook

Z kuchyně do hotelu a zpět
Kuchařská celebrita Gordon Ramsay je známý tím, že si své pořady, které přebírají proslulé televizní stanice po celém světě, rád produkuje sám. Stejně tomu bylo i u Pekelných hotelů, které na televizních obrazovkách odstartovaly v roce 2012. Struktura seriálu je rozvržena do tří sérií, které mají dohromady 22 epizod. Krachující hotelové prostředí staví přímočarého drsňáka do zcela nové role, ve které přebírá vedení nad zoufalými situacemi. Majitelé nechali své podniky padnout na samé dno a na Ramsaym je, aby jim ukázal, že pokud se nezaleknou tvrdé práce, bude jejich hotel znovu konkurenceschopný. Dokáží majitelé a personál hotelu přijmout razantní podmínky a přesvědčit šéfkuchaře o tom, že o záchranu svého hotelu skutečně stojí? Tuto náročnou cestu sledujte už v neděli 30. července na stanici Spektrum Home.

Velká Británie je mu malá
Zdá se, že restaurační zařízení ve Spojeném království už má Gordon Ramsay pod palcem, tentokrát totiž bude řádit ve Spojených státech amerických. V každém díle se šéfkuchař setká s lidmi, jejichž podnik provází zajímavý osud. Pomáhá v hotelu, jehož budova sloužila dříve jako základní škola, předělává toskánskou restauraci v Novém Mexiku, nebo plní sen rodičům, kteří po smrti syna ztratili motivaci. Nechte se vtáhnout do děje a sledujte, jak si charismatický kuchař poradí i s těmi nejzákeřnějšími situacemi.

Redakce FFN

www.amcnetworks.com