Tento typ her byl založen na hrách  počítačových, ve kterých hráč uzamčený v místnosti musí nejdříve dobře prozkoumat své okolí, aby se dostal ven. Jde o originální kombinaci skvělé zábavy, logického myšlení a týmové spolupráce. Všechny hry se dějí v místnosti plné hádanek, šifer, hlavolamů, logických i elektronických rébusů a falešných stop. Zvítězíte pouze jako tým.
Na vzniku Imaginatoria se podílel přes rok tým psychologů a odborníků, jejíchž společnou snahou bylo přinést do hlavního města České republiky něco, co zabaví, spojí, otevře obzory, přinese nespočet zážitků pro malé i velké návštěvníky, školáky i dospěláky, manažery i hipstery. Prostě pro ty, kdo rádi zažijí něco nepoznaného.

Facebook

Únikové místnosti střední obtížnosti jsou na pohádková témata
Čarodějův zámek, Dračí labyrint, Mozkomorovo vězení. Hráči ve 2 až 6 členném týmu překonávají všemožné nástrahy, řeší hádanky a šifry, objevují to, co na první pohled není vidět. Postupem ve hře získávají další indicie, odemykají zamčené a dostávají se dále v prostoru i příběhu. Časový limit 60 minut je však neúprosný, k dokončení hry je zapotřebí opravdových hrdinů.

V escape cafe Imaginatorium dostane i teambuilding nebo rozlučka se svobodou úplně jiné grády
Součástí prostoru je chill out foyer, kde si můžete posedět, dát kávu nebo malé občerstvení. Můžete zde také po absolvování únikovek podrobně rozebrat, co konkrétního se vám podařilo či naopak.
„Imaginatorium  je inspirativní místo, kde můžete získat nové společné zážitky s kamarády, rodinou nebo pracovním týmem. Podporuje out of the boxes myšlení, které je v každém z nás. Zábavným způsobem nás nutí vystoupit z tradičních schémat, improvizovat a uvažovat nově, kreativně,“ říká Mirek Jiřík, zakladatel Imagia  toria.

Iva Burianová

http://www.theroom.cz