Miminko spotřebuje denně kolem deseti plenek. To znamená měsíčně 300 plenek, které musíte přinést z obchodu domů. A ročně jsou jich tisíce!

Facebook

Feedo si klade za cíl ulehčovat život maminkám
Třeba právě tím, že nemusí samy do obchodů a mohou se věnovat svým nejmenším. Ostatně na základě této myšlenky Feedo vzniklo. Zakladatel Martin Molčan sledoval svou ženu Veroniku, která už před sedmi lety řadu věcí objednávala přes internet, ale pro plenky vždycky musela do obchodu. A tak spolu s bratrancem Matúšem Karaffou založili e-shop, který by maminkám umožňoval vše pohodlně objednávat z domova.
„Dnes už nejsme jen obyčejný e-shop, ale služba. Maminky dostanou vždycky něco navíc, třeba časopis k objednávce zdarma, mohou přijít na semináře o zdravém přebalování nebo kojení, číst si na našem blogu, soutěžit, sledovat na youtube kanále recenze kočárků…“ vysvětluje výhody nakupování na Feedo Martin Molčan.
Jednou z nejnovějších maličkostí, které dělají nakupování na Feedo ještě milejší a zábavnější, jsou upravené krabice, ve kterých zboží putuje k zákazníkům. Jsou na nich k vybarvení třeba velbloudi nebo sloni, některé se dají sestavit jako hrad. Správná zábava pro všechny malé rytíře! „Inspirovali nás sami zákazníci, kteří nám často posílali fotky, jak z našich krabic, které jsou mimořádně pevné, sestavili dětský domeček nebo kuchyňku,“ usmívá se Martin.
Ostatně logistika a správné dodání zboží je jednou z věcí, na kterých si Feedo zakládá. Třeba všechny přípravky balí do fólií, aby se při přepravě nerozlily a nepoškodily ostatní věci, skleničky s příkrmy zase šetrně obaluje bublinkovou fólií, aby sklo neprasklo.

Kde koupit kočárek a autosedačku?
Nejen příkrmy a plenky, ale prakticky všechno potřebné v péči o miminko nebo v těhotenství, na Feedu seženete. Sortiment se postupně rozšířil i o hračky (prozkoumejte také speciální Lego kategorii, která pomůže vybrat kostičky přesně podle věku a zájmu dítěte), autosedačky, kočárky, ale také o pomocníky pro čistou domácnost nebo prádlo. „Právě prací prostředky maminky často poptávaly, jsou těžké a neskladné,“ říká Martin Molčan. Skladem mají přes půl milionu výrobků!
Od dvou bratranců a jedné manželky se Feedo postupně rozrostlo přes několik klíčových zaměstnanců až po kolos s téměř dvěma stovkami lidí a rozšířením na Slovensko a do Polska, statusem největšího specializovaného e-shopu pro matky s dětmi, přesto si pořád zachovává start-upovou atmosféru a zakládá si na prima prostředí pro zaměstnance. Kde jinde můžete pracovat na terase, chodit s týmem na oběd na sushi, hrát fotbálek, dostávat vitamíny zadarmo nebo jezdit společně na lyže a vodu?

Iva Burianová

www.feedo.cz