Odmítaní padesátníci a šedesátníci nemohli prokázat své kvality – odbornost, zralost, loajálnost i dostatečnou vitalitu. Když se pídili po důvodech odmítání, dočkali se často jenom vágních odůvodnění

Facebook

Konference GO 50 GO v Podolské vodárně v Praze
Část z této skupiny odmítaných kandidátů se začala pravidelně scházet a vymýšlet podněty, jak tuto nepříznivou situaci alespoň trochu změnit a posunout. Vznikl projekt GO 50 GO.
Konference GO 50 GO, která se koná 30. října 2014 v Podolské vodárně, Podolská 15, Praha 4, se uskuteční pod záštitou paní ministryně MPSV Michaely Marksové Tominové.
„Velice vítám aktivity, které mohou napomoci oživení trhu práce potenciálním zájemcům či uchazečům o zaměstnání nad 50 let, najít vhodná pracovní místa. Podpora této oblasti, zejména prostřednictvím poskytování informací ohledně volných pracovních míst, včetně odborného poradenství, spadá do přímé kompetence rezortu MPSV,“ říká k projektu GO 50 GO ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová.

Projekt GO 50 GO nebude jen konstatovat známá fakta
Dalším pokračováním projektu, který odstartovala tisková konference za účasti ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové, bude dobrovolnické personální poradenství, nastartují se vzdělávací workshopy a klubová setkávání pro uchazeče o práci nad padesát let společně s manažery a zaměstnanci firem zapojených do projektu GO 50 GO.
Prvořadým cílem projektu je otevření diskuse na téma „Proč u nás padesátníci velmi obtížně shánějí nové zaměstnání“. Jde o to začít mluvit o předsudcích vůči této věkové kategorii, ale i o tom, proč mladé kolektivy padesátníky nechtějí, co jim hlavně na této věkové skupině vadí, kde tkví podstata odmítání. Mluvit budeme i o tom, proč je někdy pro personalisty a manažery obtížné zaměstnávat lidi nad padesát let. Řeč bude ale také o výhodách smíšených týmů, o kvalitách zralejších a zkušenějších zaměstnanců.
Projekt GO 50 GO chce sblížit obě skupiny a pomoci jim nalézt společnou řeč. Antagonismy škodí celé společnosti. Jak už název projektu naznačuje, vztah k práci a k životu mají padesátníci a šedesátníci stále aktivní.

Táňa Pikartová

www.go50go.cz