Děti měly za úkol ztvárnit zajímavé památky dle jejich výběru, ty nejlepší jsou pak představeny v samostatné expozici na výstavě v Jiřském paláci. 

Nejšikovnější děti si také mohly užít jeden den na Pražském hradě
Přivítala je první dáma Ivana Zemanová, která nad Hravým architektem převzala záštitu. Podle jejích slov je nezbytné nepodceňovat výuku a vztah k architektuře už na základní škole, důležité je v dětech pěstovat uvědomění o architektonických skvostech kolem nás.
Domnívám se, že je důležité, aby děti poznávaly památky, které je obklopují,“ uvedla první dáma, která obdivuje architekturu z 30. let, ale má ráda moderní i industriální architekturu.

Facebook

Projektu Hravého architekta se zúčastnilo více než šest set dětí z dvacetizákladních škol z celé republiky
 „Přáli bychom si z Hravého architekta založit novou tradici každoročních setkání dětí na Pražském hradě. Navíc chceme tento projekt rozvíjet do mezinárodního kontextu, a tak každý ročník bude mít vlastní téma,“ prozradil ředitel festivalu Petr Ivanov.
V rámci jejich návštěvy se konají i workshopy. „Pokoušíme se zasít do dětí semínko povědomí o architektuře. Ony vědí, že existuje a my jim chceme ukázat, že je architektura dobrá i špatná, že se musí vymýšlet a že to není práce pro nějaké nadlidi, ale že to je práce třeba pro ně,“ uvedl k projektu ředitel Národního památkového ústavu pro Prahu Ondřej Šefců, který s dětmi workshopy realizuje.
Děti měly příležitost se podívat nejen na výstavy v Jiřském klášteře, ale také v doprovodu pana architekta Zdeňka Lukeše si prohlédnout stálou výstavu Příběh Pražského hradu.

Blanka Opltová

 

Fotogalerie k článku